Decydując się na sprzedaż lub oddanie samochodu na auto złomie dowiedz się w jaki sposób przebiega proces recyklingu samochodu.
Gdy samochód (pojazd) zostaje dostarczony na złomowisko przez właściciela lub zostaje odebrany naszym transportem od Klienta następuje jego rejestracja w naszym systemie, przygotowywane zostaje zaświadczenie o przyjęciu takiego pojazdu, które otrzymuje właściciel. Wraz z zaświadczeniem udaje się do wydziału komunikacji oraz firmy ubezpieczającej pojazd w celu zgłoszenia zezłomowania pojazdu. Samochód zostaje wyrejestrowany.
Co dzieje się z przyjętym na złom samochodem?
Na początku auto zostaje ocenione pod względem ogólnego stanu technicznego, przydatności i odzysku sprawnych części używanych oraz surowców wtórnych. Następnie ojazd jest wtedy poddany procesowi osuszania z oleju silnikowego, płynu hamulcowego, chłodniczego, paliwa oraz innych płynów. Wymontowany zostaje kompletny zespół napędowy, akumulator oraz są usuwane drzwi, klapa silnika i bagażnika, przednie i tylne zawieszenie. Podczas demontażu głębokiego zdemontowane zostają szyby, tapicerka, wiązki elektryczne, pompy hamulcowe z serwomechanizmem i układy kierownicze, pozostałości w komorze silnika i nadwoziu.
Dalej przeprowadzana jest diagnostyka „elektryki”, czyli diagnoza i regeneracja podzespołów i elementów elektrycznych przeznaczonych do dalszego wykorzystania poprzez sprzedaż indywidualnym klientom lub firmom. Po odłączeniu skrzyń biegów pozostają same silniki (wcześniej zdiagnozowane) i teraz następuje ich recykling.
Po zakwalifikowaniu jako złom są one demontowane ze szczególną segregacją złomu metali.